piątek, 28 kwiecień 2017 10:09

Wanna czy prysznic – rozwiązania dla małej łazienki

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Aranżacja niewielkiej łazienki to nie lada wyzwanie. Chciałoby się mieć w niej wszystko, jednak nie każdy pomysł ma szansę na realizację. W takim razie, czy lepiej zdecydować się na relaksującą wannę, czy może na kabinę prysznicową, dzięki której przebywanie w łazience stanie się znacznie krótsze?

Niewielka łazienka to często spore utrudnienie. W jej aranżacji musi znaleźć się wiele podstawowych przedmiotów, na które często nie ma miejsca. W końcu nie da się zrezygnować z umywalki czy pralki. Znaczny obszar pomieszczenia zajmuje kabina prysznicowa lub wanna. Na co się zdecydować, by łazienka nie wyglądała na przytłoczoną, a wciąż spełniała swoje funkcje, których celem jest relaks i odpoczynek?

pexels photo 271631

Co powiesz na kabinę prysznicową?

Z pewnością jest to świetne rozwiązanie dla każdego, kto ceni sobie szybki prysznic, a w łazience chce spędzać jak najmniej czasu. W końcu nie każdy uwielbia godzinami moczyć się w pachnącej pianie. Kabina to również najlepsze rozwiązanie, jeśli Twoja łazienka ma niespotykany kształt, a wanna po prostu by się do niej nie zmieściła. Kabina najczęściej zajmuje ok. metra kwadratowego, dzięki czemu bez problemu może znaleźć się w wygospodarowanym kącie lub w miejscu, gdzie jest znaczny ukos pod sufitem. Pozostałe miejsce warto przeznaczyć na niezbędne szafki, w których ukryjesz najpotrzebniejsze przybory łazienkowe. Obawiasz się, czy kwadratowy kształt kabiny dopasuje się do Twojej łazienki? Nic się nie martw, ponieważ obecnie dostępy jest szeroki wybór kabin, które są nieco zaokrąglone, a czasem nawet całkowicie okrągłe.

bathtub 890561 1280

Terapeutyczna moc wanny

Nie każdy wyobraża sobie, żeby w jego łazience nie było wanny. Szczególnie, jeśli jesteś miłośnikiem długich kąpieli z książką lub po prostu posiadasz dzieci, dla których wanna jest placem zabaw, ale także umożliwia ich kąpiel. Zanim wybierzesz swoją wannę idealną zastanów się, jakie funkcje powinna spełniać i w jakim miejscu zostanie postawiona. To wcale nie jest tak, że każda wanna ma jednakowe rozmiary. Powinna stanąć pod ścianą czy może ma zająć środek łazienki? Wanna powinna również nie nachodzić na armaturę, dzięki czemu nie straszne będą Ci zabrudzenia i zachlapania podczas użytkowania. Jeśli mieszkasz z osobami starszymi, z pewnością przyda się wanna niższa i z dodatkowym uchwytem. Korzystanie z niej stanie się znacznie bezpieczniejsze.

Czytany 27360 razy
Zaloguj się, by skomentować