piątek, 06 marzec 2015 09:55

Klasyczny Gabinet

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Tu tutaj spędzamy większość naszego czasu. Zdarza się, że po pracy musimy dokończyć pewne zadania w domu. Wtedy gabinet jest tylko dopełnieniem naszego wnętrza. Jeśli przyjmujemy w nim gości, musimy zadbać, aby wyglądał jak najbardziej profesjonalnie.

 

Urządzając gabinet, warto postawić na klasykę. Nie ryzykujemy, że nadmiar barwnych dodatków nas rozproszy, a klienci będą postrzegali nas jako bardziej wiarygodnych. Gabinet jest miejscem, w którym najbardziej zależy nam na skupieniu. Sprawdzonym rozwiązaniem są jasne podłogi i ściany oraz ciemniejsze meble. Doskonale prezentują się różne odcienie brązu. Bardzo dobrze sprawdzą się panele podłogowe. Jest to gratka dla wielbicieli dywanów. Można przebierać w ich kolorach oraz wzorach. Idealny dywan powinien być jednak stonowany oraz niezbyt duży.

 

Podstawowym wyposażeniem gabinetu jest biurko z wygodnym fotelem oraz regały na dokumenty. Pierwsze zwykle znajduje się pośrodku pomieszczenia, drugie stawiamy pod ścianami. Jeżeli sporo piszemy, a równocześnie korzystamy z komputera, można zdecydować się na dwa biurka. Rozwiązanie jest korzystne wtedy, gdy dysponujemy dużym metrażem pomieszczenia. Nie warto „przepełniać” małych gabinetów. Zbyt duża ilość mebli nie sprzyja skupieniu. Nie wygląda też elegancko. Podobnie z ilością dodatków. Nawet jeśli uwielbiamy stare figurki i jesteśmy sentymentalni, nie warto obstawiać wszystkich półek rodzinnymi fotografiami lub, nawet najbardziej gustownymi, drobiazgami.

 

Jeżeli pracujemy do późna lub nasz gabinet cierpi na brak słońca, warto zdecydować się na lampę biurkową. Należy pamiętać, że jej światło powinno padać zza naszych pleców, a nie świecić nam w twarz. Nie sprzyja to długotrwałej pracy. Lampa biurkowa skutecznie współgra z górnym oświetleniem. Zwolennicy przepychu często stawiają na bogato zdobione żyrandole. Zdecydowanie nada on luksusowy charakter naszemu gabinetowi.

 

Biurko w gabinecie powinno być duże. Musi umożliwiać swobodną pracę z dokumentami oraz komputerem. Warto, żeby miało miejsce na przybory potrzebne do pracy oraz na filiżankę kawy. Musimy czuć się przy nim wygodnie. W końcu to tu spędzamy większość naszego czasu. Dlatego ważne jest wygodne krzesło z podparciem na kręgosłup. Pracując, nie możemy odczuwać dyskomfortu. Bardzo dobrym pomysłem jest przełamanie surowego charakteru gabinetu. Można zdecydować się na doniczkowe lub cięte kwiaty. Ciekawym pomysłem będzie barwne obicie fotela. Ważne, by zachować umiar i zdrowy rozsądek. Przesada nigdy nie jest mile widziana.

Czytany 21547 razy Ostatnio zmieniany piątek, 09 październik 2015 06:57
Zaloguj się, by skomentować